Mükemmel cilt bakımı için 6 tavsiye

Mükemmel cilt bakımı için 6 tavsiye

Ekim 30, 2019 0 Yazar: admin

Sivilceler, siyah noktalar, solgun görünüm gibi güzelliğinizi gölgeleyen sorunlardan kurtulmak için cilt bakımına özen göstermelisiniz. “Yüksek Topuklar” olarak, 6 adımlık bir planla daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız için cilt bakımı önerileri hazırladık.

Cilt bakımında temizlik çok önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildinizi mutlaka temizleyin. Cildinize uygun bir temizleme jeli, günün kirini ve yağını almak için iyi bir seçim olacaktır. Bu sayede siyah nokta temizleme oldukça kolaylaşacaktır.

Braun Silk Epil 9 sıklık setiyle tesirli cilt paklığı yapabilirsiniz. Cildiniz sıhhatle parlar.

Cilt bakımında arilik önemlidir

Kirli hava, sigara dumanı, makyaja maruz kalan cilt, sıhhatini kaybetmeye başlar. Bu yüzden cilt bakımında arilik çok değerlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildinizi kesinlikle temizleyin. Cildinize müsait bir temizleme jeli, günün kirini ve yağını almak için âlâ bir seçim olacaktır. Bu sayede siyah nokta temizleme epey kolaylaşacaktır.

Ölü derilerden arındırın

Zamanla cilt yüzeyinde meyyit deriler birikir ve cilt renginin solmasına neden olur. Gereksiniminize nazaran haftada bir yahut iki kere peeling yapmalısınız. İsterseniz doğal cilt bakım maskeleri kullanabilir, isterseniz sıklık mağazalarından hazır peeling alıp kullanabilirsiniz.

Makyajı nazikçe temizleyin

Makyaj yapmayı seviyoruz lakin temizleme süreci biraz zahmetli, o denli değil mi? Ama kelam konusu cildimizin sıhhati ve hoşluğu olduğu için makyajımızı nazikçe ve ihtimamla temizlemeliyiz. Evvel bir makyaj temizleme mendiliyle cilt yüzeyindeki makyajı silin. Akabinde jelle derinlemesine arilik yapın.

Gözenekleri sıkılaştırmak için tonik kullanın

Tonik, harika bir cilt bakım eseridir. Hem gözenekleri sıkılaştırmak hem cildi derinlemesine temizlemek için kullanılır. Sabah ve gece uyumadan evvel bir kesim pamuk yardımıyla cildinize tonik uygulayın. İsterseniz doğal gül suyunu tonik olarak kullanabilir, isterseniz çeşitli markaların eserlerini alabilirsiniz.

Cildinizi düzgünleştirmek için serum kullanın

Yeni nesil cilt bakımı eserlerinden biri olan serumlar, ciltteki kusurları düzgünleştirmeye yardım eder. Tertipli tasarrufta ince çizgileri, cilt lekelerini geçirir ve cilde genç bir görünüm kazandırır. Akşam cilt aklığından sonra serum uygularsanız, gece boyunca cildinize bakım yapılır. İpucu: Haftada bir kere organik süzme bal sürmek, cildinizin yenilenmesine yardım eder.

Nem gereksinimini karşılayın

Cilt tipiniz ne olursa olsun, nemlendirici kullanmak zorundasınızdır. Nemsiz kalan cilt çatlar, rengini kaybeder ve yaşlanın. Bu nedenle, nemlendirici kullanmak cilt bakımında aklık kadar kıymetlidir. Yazın su bazlı, kışın daha ağır nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı için beslenme tavsiyeleri

    Günde 15 bardak su için.
    Roka, ıspanak, dereotu tüketin.
    Avokado, badem ve ceviz yiyin.
    Her gün açık havada 15 dakika yürüyün.
    Her hafta balık yemeyi alışkanlık edinin.
    Yağlı, tatlı ve kızarmış yiyeceklerden uzak durun.
    Alkol ve sigara kullanmayın.

6 adımda tesirli cilt bakımı nasıl yapılır, öğrendiniz. Aşağıdaki mevzu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Gözenek sıkılaştırıcı garanti yöntemler

Doğal cilt maskesi tarifleri

Sivilceler için hanede tahlil teklifleri